motonurk

MOTONURK


VANADE MOOTORRATASTE MUUSEUM NARVAS

SUKELDU AJALUKKU


NARVA, VESTERVALLI 17A
image
estonian language
russian language
english language
MUUSEUM
Tere tulemast MotoNurk'i, motomuuseumisse Narva ajaloolises osas. Asume endise katlamaja hoones Gloria bastionil. Meil on ainulaadne kollektsioon, mis koosneb kahekümnest möödunud sajandi mootorrattast. Meie ekspositsiooni südameks on Saksa mootorratas DKW NZ-350, mille ajalugu ulatub aastasse 1938. See mootorratas on läbinud mitmeid muutusi vastavalt riigi muutuvatele oludele ja vajadustele. Lisaks kutsub MotoNurk teid tutvuma Saksa mootorrataste Wanderer ja Nõukogude mootorratastega Iž, IMZ ja Ural. Muuseumi sees näete ka legendaarset autot GAZ-21 – Volga. Muuseumikülastajatel on võimalus teha pilte meie tehnika kõrval nii muuseumi sees kui ka tellida professionaalne fotosessioon muuseumist väljaspool. Lisaks sellele pakume teile võimalust unustamatuks kogemuseks - sõita vanal mootorrattal või autol läbi meie kauni linna.
MotoNurk kuulutab välja konkursi uue tänavakunsti teose loomiseks Narvas – grafiti hoone seinal
Auhinnafond: 1000 EUR
MotoNurk kuulutab kunstnike seas välja konkursi unikaalse grafiti loomiseks, mis kaunistaks Narvas asuva hoone seina. MotoNurk on eramuuseum, mis asub endise katlamaja hoones linna ajaloolises piirkonnas Gloria bastionil. Püüdes anda oma panuse piirkonna arengusse, tahab MotoNurk õiglase ülemineku fondi toetusel luua oma hoone ühele seinale erksa ja meeldejääva grafiti.
Konkursi idee
Euroopa Liidu eesmärk on saada 2050. aastaks kliimaneutraalseks majanduspiirkonnaks. Kliimaneutraalsus tähendab kasvuhoonegaaside heitkoguste tasakaalu taastamist. Kaasaegsed tehnoloogiad kohanduvad uute keskkonnastandarditega, kuid mis saab vanatehnikast? Kuidas see tehnika välja näeb maailmas, kus kliimaneutraalsus saab reaalsuseks? Kas vanatehnikat saab kasutada teedel või on selle koht ainult muuseumides? Kuidas saab vanatehnika kaasa aidata kliimaneutraalsuse saavutamisele? MotoNurk kutsub kunstnikke nendele küsimustele oma loominguliste tööde kaudu vastama.
Grafiti teema
Vanatehnika kliimaneutraalsuse ajastul
Koht ja töö maht
Aadress: Vestervalli 17a, Narva.
Seina suurus: 16x4,6 m (73,6 m²).Grafiti suurus: autori äranägemisel, kuid mitte vähem kui 9x3 m (27 m²). Maksimaalne suurus on 16x4,6 m (73,6 m²).
Osalemise tingimused
1. Osaleda võivad nii eraisikud kui ka juriidilised isikud.
2. Grafiti peab sisaldama vähemalt üht vanamootorratast – kas tõelist või väljamõeldut.
3. Kompositsiooni ülejäänud elemendid jäävad autori otsustada, kuid grafiti peab sobima Narva ajaloolise osaga.
4. Konkursi võitja valib ja ostab ise vajalikud materjalid ja varustuse, samuti loob ise seinale grafiti. Vajadusel annab MotoNurk kasutamiseks 5-meetrise kokkupandava alumiiniumredeli.
Konkursi ajakava
• 18.06 - 31.07.2024 – Tööde esitamine: Autor esitab e-posti teel aadressile info@motonurk.ee töö eskiisi ja kuni 3000 tähemärgi pikkuse selgitava teksti eesti ja/või vene keeles. Eskiisi formaat: PDF, JPG, PNG. Kohustuslik on märkida grafiti suurus (mitte vähem kui 9x3 m) ja kasutatavad materjalid (värvid).
• 01.08 - 04.08.2024 – Tulemustest teatamine: MotoNurga ja Narva linna arhitektuuri- ja planeerimisosakonna esindajatest koosnev komisjon valib võitja.
• 05.08.2024 – Võitja nime avaldamine.
• 05.08 - 15.08.2024 – Võitjaga lepingu sõlmimine. 30% summast makstakse enne töö alustamist, 70% pärast töö valmimist. Raha kantakse ainult arvelduskontole, 1000 eurot koos käibemaksuga.
• 15.08 - 15.10.2024 – Grafiti loomine MotoNurga hoone seinal.
Nõusolek
Iga konkursil osaleja annab MotoNurgale nõusoleku avaldada oma nimi, eskiis ja selgitav tekst.

Seina foto saab vaadata Motonurk Facebook lehel.
Motonurk
DKW SB 200DKW NZ 350
Wanderer motorcycleWanderer moto
DKW NZ 350DKW NZ 350
DKW NZ 350-1Иж 350
Iz 350Иж 49
K 125Иж 56Iz 56
M-72УралHarley-Davidson MT350
UUDISED

Muuseumiöö 2024

18. mai toimus üle kogu riigi Muuseumiöö. MotoNurk osales juba teist korda aktiivselt selles ürituses!
MotoNurki külastajate arv Muuseumiööl oli jälle suur! Ekskursioonid olid väga populaarsed, mis näitab kasvavat huvi mototehnika ajaloo vastu. See innustab edasiseks arenguks ja uute projektide elluviimiseks.
Aitäh kõigile toetuse ja osalemise eest! Kohtumiseni jälle MotoNurkis!
Fotod ja viideo on kättesaadav MotoNurk Facebook lehel.
Motonurk

Muuseumi lahtioleku aeg 2024. aastal

Lahtiolekuajad: mai-oktoober. T 15.00-19.00, N 15.00-19.00, P 10.00-14.00. Võtke meiega ühendust ja meie hea meelega lepime kohtumise kokku (tel:+372 55959334, e-mail: info@motonurk.ee).

Hinnakiri:
Muuseumi külastamine: 5 eurot inimese kohta
Vanamootorrattaga sõit: alates 15 eurost
Vanaautoga sõit: alates 50 eurost

Vajame teie abi muuseumi arendamisel. Oleme tänulikud kõigile, kes aitavad kaasa motomuuseumi loomisele.
Rekvisiidid
Saaja: Mittetulundusühing MotoNurk
Saaja konto: EE974204278625923303
Selgitus: Muuseumi toetus
Samuti saab annetada raha või osutada muud abi muuseumi loomisel aadressil Vestervalli 17a, Narva.
Muuseumiöö

Retro & Custom Show 2023

Kroomi sära, mootorite mürin ja retroõhkkond! Narvas debüteeris uus üritus - Retro & Custom Show. See sündmus sai tõeliseks pidupäevaks kõigile retrotehnika ja kohandatud stiili austajatele. Korraldajaks oli auväärne mootorrattaklubi Magnum MC Narva, kellel on ulatuslik kogemus mootorürituste korraldamisel. Värskelt renoveeritud mööblivabriku endised töökojad osutusid ürituse jaoks ideaalseks kohaks, luues ainulaadse õhkkonna ja kandes edasi retrohõngu. Kohapeal toimusid huvitavad töötoad, elav muusika ning isegi tatoveerimisstuudio ja juuksurisalong, mis hoolitsesid külastajate stiili ja välimuse eest. Eraldi tänu Magnumi peakokkadele nende kulinaarse võlu eest!
Retro Custom Show

Muuseumide ööl toimus MotoNurk motomuuseumi avamine.

Soovime siiralt tänada kõiki, kes külastasid meid MotoNurk muuseumi avamist. Aitäh toetuse ja soojade sõnade eest, mida meie poole pöördute.
Avamispäev oli suurepärane! Juba esimese tunniga külastas muuseumi umbes 100 inimest ning olime meeldivalt üllatunud sellisest suurest huvist. Olime rõõmsad näha nii palju inimesi, kes soovisid sukelduda mootorrattatehnika ajalukku ja selle lähemalt tutvustada.
Motonurk

Classic Riders Winter Rally 2023

10.-11.veebruaril toimus Narva-Jõesuus kümnes rahvusvaheline vanatehnika festival, mis tõi kokku ligi kolmkümmend vanamootorratast Eestist ja Soomest. Ilm oli lumine ja uus metsarada polnud kerge. Sellest hoolimata jäid osalejad rahule. Paljud avaldasid lootust sarnaseks ürituseks järgmisel aastal. Fotod ja videod leiate Facebookist.
Classic Riders Winter Rally

Termos - MotoNurk

Müügiks on kahekihilisest roostevabast terasest termosed MotoNurk mahuga 500 ml. Hind 20 eur. Termose tellimiseks võta ühendust telefoninumbril 55959334 või e-posti aadressil info@motonurk.ee. Kaupa on võimalik saata ka üle Eesti pakiautomaadi kaudu.
Motonurk

Muuseum sai oma nime - MotoNurk

2022. aasta oktoobris registreerisid Classic Riders klubi liikmed mittetulundusühingu, mille tegevus keskendub motomuuseumi arendamisele. Ühing ja koos sellega ka muuseum said nimeks MotoNurk. Kogu info motomuuseumi loomise, tegevuse ja teenuste kohta on leitav lehel http://www.motonurk.ee, samuti ka muuseumi sotsiaalvõrgustikes.
Motonurk

HOOANDJA.EE: Vanamootorrataste muuseumi loomine Narvas

2022. aasta juunis käivitas klubi Classic Riders ühisrahastusplatvormil Hooandja rahakogumiskampaania motomuuseumi loomiseks Narvas. Tänu Teile õnnestus klubil saavutada suurem osa seatud eesmärkidest. Rohkem infot kampaania kohta leiab Hooandja kodulehelt: Hooandja.
Hooandja
TEENUSED
moto Narva
Vanatehnikaga sõit Narvas
Фотосессия Нарва
Fotosessioon vanatehnikaga
vanavara
Müümiseks
MEIE TOETAJAD

KONTAKTIVORM

KONTAKTID

Motomuuseum Motonurk:
Narva, Vestervalli 17a
www.motonurk.ee
+372 55959334
info@motonurk.ee
image
image
MotoNurk - motomuuseum Narvas, mis võimaldab sukelda ajalukku. Oleme teile kokku pannud mootorrataste kollektsiooni, mis peegeldab teaduse ja tehnika arengut ning millel on ajalooline ja kultuuriline väärtus.
Aastaaruanne: 2022

MOTONURK © 2022 CREATED BY NIKMOIS
Copying or reusing texts, media or any other materials from this website is strictly prohibited.